Diliballı Boya Haber Resim

Marshall Küresel Renk Haftası’nı kutladı

Dünya dekoratif boya sektörünün lider şirketi AkzoNobel grubunun bir parçası olan ve 1954 yılından bu yana, rengin dekorasyonda kullanımları konusunda öncülük ederek, sunduğu koleksiyonlar ile insanların hayatına renk katan Marshall Boya, 4 – 8 Ekim “Küresel Renk Haftası” kapsamında Dilovası’nı renklendirdi. Boyama etkinliği, 7 Ekim Perşembe günü Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ile Marshall Boya ailesi, çalışanları ve gönüllülerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
‘Tüm Türkiye olsun rengarenk’
AkzoNobel Marshall Boya Pazarlama Müdürü Alp Akgünlü, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Renk Hareketi Projesi ile dünyanın her yerinde yerel halkla birlikte çalışıyor, caddeleri, evleri, okulları ve meydanları boyayarak, yeniden renklendiriyoruz. Biz, Renk Hareketi’ni ilk olarak İstanbul Kadıköy’de Ayrılık Çeşmesi sokağından başlattık. Sonra, 22 ilde 89 okulu renklendirdik. Küresel Renk Haftası olarak AkzoNobel’in faaliyet gösterdiği 80 ülkede kutladığımız bu hafta ise renk hareketini Dilovası’na getirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. ‘Tüm Türkiye olsun rengarenk’ diyor ve bu umut dolu hareket ile insanların hayatına renk katmaya devam ediyoruz.”
 
Tüm AkzoNobel dünyası renk haftasını kutluyor
AkzoNobel’in tüm şirket ve markaları ile bu şirket ve markalar için çalışan toplam 60 bin kişinin birlikte katıldığı küresel bir etkinlik. Kutlama havasında geçen etkinlik, gerek ulusal gerekse uluslararası çapta buluşma, etkinlik ve çalışmaları kapsıyor. Küresel Renk Haftası kapsamında, her gün için ayrı bir başlık ve konsept altında çeşitli aktiviteler düzenleniyor. Küresel Renk Haftası ile temel amaç, tüm çalışanları, renklerin birleştirici ve bütünleştirici etkisi ile biraraya getirerek, çalışanların gelişimlerini desteklemek üzere çeşitli eğitimler vermek, hayata birlikte renk katmak ve topluma faydalı olmak.
 
Önce “Renklerin Dünyası” ile tanıştılar
4 Ekim Pazartesi günü AkzoNobel Marshall Boya Genel Müdürü Dick Velings’in kutlama mesajı ile başlayan “Renklerin Dünyası” adlı etkinlikte, çalışanlar, Marshall Boya Renk Danışmanı ve Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün ile buluştu. Gülgün’ün Renklerin Dünyası adlı sunumunu takiben çalışanlar, Gülgün ile röportaj gerçekleştirdi. Etkinlik, çocuk resim yarışması finali ile sona erdi.   
 
Renklerin ABC’si ile dünyaya bakış
Marshall Boya çalışanları, 5 Ekim Salı günü, “Renklerin ABC’si” adı altında, güne, “Renk Otoritesi Sohbet Odası”nda AkzoNobel Dekoratif Boyalar Genel Müdürü Tex Gunning online buluşma ile başladı. Uzaktan eğitim (e-learning) modülü ile renk eğitimi aldı. Ardından “Pigmentten Renge” ve “Geleceğin Renkleri 2011 Tanıtımı” sunumlarını dinledi. 
 
Çalışanlar önce kendi çalışma ortamlarını, sonra Dilovası’nı renklendirdi
6 Ekim Çarşamba gününe, “Çalışma Ortamına Renk Katmak” temalı etkinlik damgasını vurdu. Kendi çalışma ortamları ve ortak alanlarını birlikte renklendirerek, hayata renk katan çalışanlar, finalde ise en renkli çalışma ortamı fotoğraflarını seçti. 7 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilen “Toplum Hayatına Renk Katmak” etkinliği aracılığıyla ise Marshall Boya çalışanları, hafta boyunca öğrendiklerini, kendi çalıştıkları çevre ve insanlarına faydalı bir renk hareketi olarak hayata geçirdi. Dilovası Boyama aktivitesini takiben de topluma renk katma projeleri video gösterimleri gerçekleştirildi. Çalışanlar, online sohbet odasında, AkzoNobel Dekoratif Boyalar Genel Müdürü Tex Gunning ile buluştu ve “insanların hayatına renk katmak” konulu üzerine bir sohbet gerçekleşti.
 
Küresel Renk Haftası’na Renk Partisi ile eğlenceli bir kapanış
Tüm hafta boyunca, renklerin dünyasında, eğlenceli, bilgilendirici ve faydalı bir yolculuğa çıkan Marshall Boya çalışanları, 8 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek “Renk Partisi” ile kutlamayı bitirecek.
 
AkzoNobel Marshall Boya, hayatı renklendirmek için çalışıyor
Dünyanın en büyük boya ve kaplama kuruluşu olan AkzoNobel, aynı zamanda da esaslı bir ölçekte özel kimyevi maddeler üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Küresel olarak, gerek sanayiye gerek tüketicilere yeni ve gelişmiş ürünler sunmanın yanı sıra müşterilerinin ihtiyaçlarına da kalıcı çözümler üretiyor. Dünya çapında 80 ülkede, yaklaşık 60 bin çalışana sahip olan AkzoNobel, mükemmelliğe odaklı üretim süreçleriyle Yarının Cevaplarını Bugün Veriyor. Kuruluşu 1954 yılına dayanan Türkiye dekoratif boya pazarının lider markası Marshall ise 1998 yılı itibariyle AkzoNobel’in gücüyle büyümeye devam ediyor. AkzoNobel Marshall Boya bugün, Türkiye’nin yanı sıra başta Rusya Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Bulgaristan, Kosova, Makedonya ve Arnavutluk olmak üzere toplam 15 ülkede faaliyet gösteriyor. Ürün grupları arasında; iç cephe boya ve astarı, dış cephe boya kaplama ve astarları, ahşap metal boya, tutkallar, macunlar, özel amaçlı ürünler, tinerler, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, ahşap koruyucu ve vernikler yer alıyor. AkzoNobel Marshall Boya, üretimden son kullanıcıya ulaştığı süreç içerisinde nihai ürün faydaları dahil olmak üzere, insan sağlığı ve çevreye karşı duyarlılığını uluslararası standartları referans alarak ön planda tutuyor.

Dyo Boya
Filli Boya
Jotun Boya
Meges Boya
Favori Boya
Caparol boya
Genç Boya
Polisan Boya
Hickson Decor Boya
Tüm hakları saklıdır © 2022 Diliballı Boya