Diliballı Boya Haber Resim

Jotun Boya İle Tüm Renkler Artık Yeşil!

Dünya Çevre Günü yaklaşırken, çevre bilinci konusunda en çok dikkat çeken markaların başında JOTUN geliyor. Son olarak Boğaziçi Üniversitesi Green Fest kapsamında sanatçı Emel Kurhan ile işbirliği yaparak çevre dostu alışveriş çantaları üretti. Jotun Boya neden en çevreci boya markasıdır.
Neden mi?:

- Tüm Jotun ürünleri karbon bazlı kimyasallar içeren uçucu organik madde konusunda en düşük seviyeye sahip şekilde üretilir. Bu sayede Jotun ile boyanmış mekanlar çok daha sağlıklı ortamlar sunar,

- Yeşil bir dünya için bilinçli bir şekilde adımlar atan ve önlemler alan Jotun'da ürün geliştirme ve fabrika yer seçimi gibi tüm faaliyetler sağlık, çevre ve güvenlik konuları dikkate alınarak şekillendirilir,

- Jotashield Extreme ile toz boya ürün serisi Cool Shades en çevre dostu boyadır. Standart boya ile boyanmış iki yüzeyin sıcaklıkları karşılaştırıldığında Extreme ile boyalı yüzeyin 20oC daha serin olduğu görülmektedir. Jotashield Extreme ile boyanmış bir binanın iç ortam ısısının da, renge bağlı olarak, normalden 5oC daha serin olduğu yapılan testlerde görülmektedir.

Böylece, Jotashield Extreme ile hem elektrik sarfiyatlarında düşüş, hem de soğutma maliyetlerinde avantaj sağlanmaktadır.

Jotun 'Yeşil' bir Dünya için özen gösteren büyük projelerin de bir numaralı tercihidir. Dünyanın en ünlü yeşil projelerinden birisi olan Orta Doğu'da inşa edilen Masdar City Jotun'u tercih etmiştir.

Dünyanın ilk karbon sıfır şehridir. Jotun'un iç ve dış cephe ürünleri kullanılmaktadır.

Bir binanın yeşil olup olmadığı dünya çapında geçerli olan LEED ve BREAM kriterlerine göre değerlendirilir. Jotun boya bu kriterlere uygun üretildiği için, Jotun boya kullanan binalar bu konuda sertifikalarını çok daha kolay bir şekilde edinebilirler.

ÇEBDİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği)'nin ilk ve tek boya markası üyesi olan Jotun aynı zamanda Emirates Green Building Council, USGBC ve İndian GBC üyesidir. Yeşil Tesisler Konferans'ında sponsorlar arasında yer alan Jotun bu konuda önderliğini sürdürmeye kararlı gözüküyor.

Dyo Boya
Filli Boya
Jotun Boya
Meges Boya
Favori Boya
Caparol boya
Genç Boya
Polisan Boya
Hickson Decor Boya
Tüm hakları saklıdır © 2022 Diliballı Boya