Diliballı Boya Haber Resim

Dış Cephe Boyaları Teknolojisinde Son Nokta

Türkiye’de “Silikonlu Boya” devrini açan Filli Boya, şimdi de “Yüksek Koruma Sistemi” ile yeni bir çağ başlatıyor. Sadece Yeni Nesil AmphiSilan’da bulunan “Yüksek Koruma Sistemi”, bir dış cephe boyasından beklenen en önemli özelliklerden daha fazlasını bir arada sunuyor. Yeni Nesil AmphiSilan, sadece Türkiye’ye değil Avrupa dış cephe boya sektörüne de ışık tutacak.

Filli Boya, müşteri beklentilerini ve Türkiye şartlarını değerlendirerek, Caparol’ün 100 yıllık tecrübesinden ve dünyadaki en son teknolojik gelişmelerden faydalanarak Yüksek Koruma Sistemini geliştirdi. Filli Boya, 4 yıllık yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucu, dış cephe boya pazarında lider olan ürünü AmphiSilan’ı geliştirerek sektördeki en üstün teknolojiyi Türk boya pazarına sunuyor. Yüksek Koruma Sistemi ile güçlendirilerek

Filli Boya’nın 12 yıl önce Türkiye’nin ilk silikon esaslı dış cephe boyası olarak pazara sunduğu AmphiSilan ürünü ile dış cephe boyaları sektöründe % 55’lik pazar payı bulunuyor. Bu süre içerisinde AmphiSilan ürünü ile Türkiye genelinde 3 milyon konut boyandı. Boya sektöründe “silikonlu boyalar” kulvarını açan AmphiSilan ilk olmanın yanı sıra rakiplerinden daha üstün performans sergileyerek, 1993’ten bu yana pazar liderliğini sürdürüyor.

Dış cephe korumasında Avrupa’nın bilinen en güçlü sistemi olan silikon esaslı boyalar, Yeni Nesil AmphiSilan ile müşteri beklentilerinin bile kat kat üzerinde üstün özellikler sunuyor. Sadece Yeni Nesil AmphiSilan’da bulunan Yüksek Koruma Sistemi ile bir dış cephe boyasından beklenen en önemli özelliklerden; “Tertemiz Cepheler”, “Solmayan Renkler”, “Suya Dayanıklılık & Nefes Alma” ve “ Güçlü Aderans (Boyanın Duvara Yapışması)” daha da güçlendirildi.

YÜKSEK KORUMA SİSTEMİ’nde;
• Yeni Fotokatalitik Pigment Teknolojisi, dış cephe yüzeylerin uzun yıllar bir kat daha temiz kalmasını sağlıyor. 
• UV Dayanımı, güneş ışınlarının boyaya zarar vermesini önlüyor ve renkler solmuyor. 
• Yeni Nesil Silikon Sistemleri, boyanın suya dayanıklılık (su iticilik) ve nefes alma özelliklerini maksimum oranda arttırıyor.
• Yeni Bağlayıcılar, boyanın aderans kabiliyetini güçlendiriyor.

AmphiSilan’ın Bile Kat Kat Üstünde! 
Yüksek Koruma Sistemi ile bir kat daha geliştirilen Filli Boya’nın silikon esaslı dış cephe boyası Yeni Nesil AmphiSilan, gelişen inşaat teknolojisinin ihtiyaç duyduğu dış cephelerdeki en üstün korumayı sağlıyor.

Basın toplantısında konuşan Filli Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Avrupa’da ve dünyada dış cephe boyalarında silikonlu boyaların en etkili sistem olmaya devam ettiğini, silikonlu boya teknolojisinin 1993 yılında Türkiye’de ilk kez Filli Boya tarafından pazara sunulduğunu, geçen 12 yıl boyunca AmphiSilan’ın boya teknolojisinin hep bir adım önünde olduğunu, bugün ise en son teknoloji olan Yüksek Koruma Sistemi ile güçlendirilen Yeni Nesil AmphiSilan’ın daha çok uzun seneler yıllara meydan okumaya devam edeceğini ve boya pazarına yeni bir soluk getireceğini söyledi.

Basın toplantısı sırasında Filli Boya Genel Müdürü Sayın Tayfun Küçükoğlu tarafından paylaşılan sayısal veriler : 

- AmphiSilan'ın pazar payı % 55

- 1995 - 2004 arası USD bazında boya sektörü büyüme oranları 
Sektör % 50
Filli Boya % 1230

- 2004 12. ay itibariyle ciro
Filli Boya 245 
Dyo 173 (Borsa verisi)
Marshall 161(Borsa verisi)
ÇBS 34 (Borsa verisi)
Meges 18 (Borsa verisi)

- 2005 / 3. ay itibariyle ciro
Filli Boya 59,0
Marshall 51,0 (Borsa verisi)
DYO 40,05 (Borsa verisi)
ÇBS 4,1(Borsa verisi)
MGS 2,8 (Borsa verisi)

Not: Borsada olmadığı için Polisan bilinmiyor.


YÜKSEK KORUMA SİSTEMİ

1. Yeni Fotokatalitik Pigment Teknolojisi Sayesinde Tertemiz Cepheler
Yeni geliştirilen nanometrik boyutlarda işlenmiş özel pigmentler üzerinde fotokatalitik merkezler oluşturulmuştur. Bu merkezler yüzeyde biriken kirleri, UV ışınları ile okside ederek parçalar. Bu yeni yapı, dış cephe yüzeylerinin uzun yıllar bir kat daha temiz kalmasını sağlar.

2. UV Dayanımı Sayesinde Solmayan Renkler
Yeni Nesil Bağlayıcılar ve Pigmentler sayesinde güneş ışınlarının boyaya zarar vermesi önlenir. Bu özellik, renklerin solma direncini arttırdığı gibi ilk gündeki gibi canlı ve örtücü kalmalarını sağlar.

3. Yeni Nesil Silikon Sistemleri Sayesinde Maksimum Suya Dayanıklılık-Maksimum Nefes Alma
Yeni Nesil Silikonlar ile maksimum suya dayanıklılık ve maksimum nefes alma özelliği bir kat daha arttırılmıştır. Bu sayede yüzeyler çok daha az ıslanır ve hızla kurur. Boyanın yüzeyden soyulup dökülmesi tamamen önlenir. İnşaat teknolojisinin ihtiyacını duyduğu dış cephelerdeki gerçek koruma bu sayede en üstün hale ulaşmıştır.

4. Yeni Bağlayıcılar Sayesinde Güçlü Aderans
Yeni bağlayıcı sistemi sayesinde yüzeylere güçlü tutunma sağlanır. Ağır iklim şartlarına karşı oluşturulan bu yeni nesil boyalar, yüzeyle tamamen bütünleşir. Su buharının engellenmeden dışarı atılması ve film tabakası oluşturmaması sayesinde dış cephelerin en büyük sorunu olan kabarma ve dökülmeler engellenmiş olur.


FİLLİ BOYA’nın TÜRKİYE’YE KAZANDIRDIĞI İLK’LERİNDEN BAZILARI

• 1993, Avrupalı bir ortakla üretime başlayan ilk Türk boya şirketi
• 1993, ilk Silikonlu Dış Cephe Boyası; AmphiSilan
• 1994, ilk Renklendirme Sistemi; Alpina Renklendirme Sistemi
• 1995, ilk Su Bazlı Saten Boyası; Alpina Tek
• 1995, Sanal Ortamda Renk Seçenekleri Sunan ilk Renk Teknolojisi Sistemi 
• 1998, ilk Kurşunsuz ve Aromatsız Boya
• 2001, ilk Silikonlu İç Cephe Boyası; Alpina Silan
• 2003, ısı yalıtım sektörüne Capatect Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım 
Sistemi’ni sunarak, dış cephe ısı yalıtımında yepyeni bir dönemin başlaması
• 2003, bebek ve çocuk odalarına özel ilk duvar boyası; Yavru Filli Boya
• 2004, Türkiye’nin en büyük ve en modern Boya Üretim Tesisinde üretime başlaması
• 2005, Dış Cephe Boyaları Teknolojisinde Son Nokta; Yeni Nesil AmphiSilan ! 

Dyo Boya
Filli Boya
Jotun Boya
Meges Boya
Favori Boya
Caparol boya
Genç Boya
Polisan Boya
Hickson Decor Boya
Tüm hakları saklıdır © 2022 Diliballı Boya