Diliballı Boya Haber Resim

Dyo'dan kalite hareketi!

Dyo Boya Fabrikaları  Genel Müdürü Serdar Oran KalDer’in Ulusal Kalite Hareketine katıldıkları ve EFQM Mükemmellik Modelini uygulamaya başladıkları günden bugüne şirket olarak  büyük ilerleme kaydettiklerini söyledi. 
 
Dyo Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, KalDer İzmir Şubesi'nin bu yıl 16'ncısını gerçekleştireceği Mükemmelliği Arayış Sempozyumu'nun ana sponsorları arasında yer aldıklarını ve kalite hedeflerine katkıda bulunma amacını taşıdıklarını söyledi. 
 
KalDer’in ülkemizdeki kalite bilincinin gelişmesi için örnek çalışmalar yürüttüğünü belirten Serdar Oran, KalDer’in Ulusal Kalite Hareketine katıldıkları ve EFQM Mükemmellik Modelini uygulamaya başladıkları günden bugüne şirket olarak büyük ilerleme kaydettiklerini getirdi. 
 
Oran, kalite ve mükemmelliğin sadece şirketler özelinde değil, bireyden başlayarak tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte toplumun geneline yayılması gerektiğini de ifade etti. 
 
DYO olarak sürdürülebilir büyüme hedeflerinin en başında kalite ve standartlara verdikleri önem geldiğini dile getiren Oran, “Bu doğrultuda, KalDer üyesi olmanın bize ve tüm firmalara itibar ve ayrıcalık kazandırdığını vurgulamak isterim. Dyo'da departmanlarımızdaki performansların çok daha verimli ve etkili hale getirme yaşama geçirdiğimiz “Ben Olsam Böyle Yapardım” adlı bir proje uyguluyoruz.  Modelin amacı, “Ben Olsaydım Böyle Yapardım” diyerek departmanlarımızdaki süreçleri sanki o departmanın yöneticisi gibi düşünerek iyileştirmek. Türkiye çapındaki tüm toptancı bayilerimiz için düzenlediğimiz “Dyo Zafer Yolu” eğitim seminerlerini de bir başka örnek olarak gösterebiliriz” diye konuştu.
 
Mükemmellik modeliyle daha güçlü bir ekip olduk
 
Serdar Oran, KalDer’in Ulusal Kalite Hareketine katıldıkları ve EFQM Mükemmellik Modelini uygulamaya başladıkları günden bugüne şirket olarak  büyük ilerleme kaydettiklerini söyledi. 
 
Oran, “KalDer İzmir Şubesi'nin Mükemmelliği Arayış Sempozyumunda geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz Türkiye Mükemmellik Ödülleri'nde 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi, ardından Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülü motivasyonumuzu artıran, bizi çok gururlandıran iki önemli ödül oldu. 
 
Artık birbirine daha bağlı, aynı hedeflerde buluşmayı başarabilen, daha güçlü bir ekibiz.  Mükemmellik yolculuğu aynı zamanda bize hangi noktalarda iyi olduğumuzu, hangi alanlarda kendimizi geliştirmemiz gerektiğini de öğretti, öğretmeye devam ediyor”dedi. 
 
Kalite, kurum kültürümüzün bir parçası...
 
Kalite ve mükemmelliğin Dyo'nun kurum kültürünün bir parçası olduğunu vurgulayan Genel Müdür Serdar Oran, kalite konusundaki çalışmaların 1993 yılında, boya sektöründeki ilk ISO 9003 Kalite Güvence Belgesi’nin alınması ile başladığını belirtti. 
 
Serdar Oran, DYO olarak süreçleri 6 farklı Yönetim Sistemi ile yönettiklerini kaydederek “Bu yaklaşımı bir yaşam biçimi haline getirmiş durumdayız. Mükemmellik yolculuğumuzu ise EFQM Mükemmellik Modelini kullanmaya başlayarak daha üst bir noktaya taşıdık. Son olarak da bu yıl içinde TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmalarına başladık. Kırmızı Koltuk, Renk Yaratanlar, EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar ve projeler; çalışanlarımızı dinlediğimiz, kendilerini ve yaratıcılıklarını keşfetmelerine aracı olduğumuz, ekip ruhunu ve aidiyeti güçlendiren örnek uygulamalarımız arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.
 
Firmalar global bakış açısıyla hareket etmeli
 
İzmir, Türkiye ekonomisi için çok önemli olduğunu ve  olması gereken potansiyelin çok daha üzerine çıkması gerektiği görüşünü dimle getiren Serdar Oran, tüm kurum ve kuruluşların bölgesel olmanın bir adım ötesine geçerek daha geniş, daha global bir bakış açısıyla kalite ve sürekli ilerlemeye yatırım yaparak hareket etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Dyo Boya
Filli Boya
Jotun Boya
Meges Boya
Favori Boya
Caparol boya
Genç Boya
Polisan Boya
Hickson Decor Boya
Tüm hakları saklıdır © 2022 Diliballı Boya